در عصر حاضر که گسترش سریع روابط انسانی و توسعۀ علوم دو ویژگی برجستۀ آن به حساب می آیند، هر روز شاهد تخصصی تر شدن حرفه های گوناگون هستیم و همین امر لزوم مراجعه به متخصصان و مشاوره با ایشان را به منظور حصول نتیجۀ مطلوب و جلوگیری از ورود ضرر و زیان ناخواسته، پُر رنگ می کند.

از جمله حوزه هایی که تأثیر گسترش روابط انسانی به خوبی بر آن مشهود است، حوزۀ قانونگذاری می باشد که به دنبال تنظیم روابط اجتماعی افراد و نظام مند ساختن حقوق و تکالیف جوامع بشری مطابق با آخرین تحولات است. بدیهی است هر چه میزان روابط اجتماعی اشخاص گسترده تر و میزان تحولات سریع تر باشد، قوانین و مقررات بیشتری به منظور حفظ حقوق ایشان شکل می گیرند و همین فرآیند باعث کم رنگ شدن آگاهی اشخاصی می شود که به صورت تخصصی با نظام حقوقی و قضایی در ارتباط نیستند درحالیکه نظام حقوقی و قضایی بر فعالیت های ایشان اثرگذار است.

افزایش و اصلاح پی در پی قوانین، صدور آرای وحدت رویه و نظریات مشورتی و ضرورت رعایت ترتیب قوانین عام و خاص و ناسخ و منسوخ و ... باعث می شود تا اشخاص عادی به درستی از حقوق و تکالیف خود اطلاع نداشته باشند؛ از این رو، کوچک‌ترین لغزشی در روابط اجتماعی و ساختارهای مرتبط با آن، باعث بوجود آمدن عواقب ناخوشایندی برای اشخاصی خواهد شد که گام های نسنجیده ای را برداشته اند. این وضعیت زمانی پیچیده تر می شود که جان، مال و حیثیت افراد به دلیل عدم تسلط بر قوانین یا عدم آشنایی ایشان با حقوق و تکالیف خود، پیامدهایی غیر قابل جبران را برای آیندۀ این گروه از اشخاص خواهد داشت.

پایگاه اینترنتی وکیل بان با علم به اهمیت جایگاهی که قوانین و مقررات در زندگی روزانۀ اشخاص ایفاء می کنند و ضرورت آشنایی با حقوق و تکالیف اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی، اقدام به گردآوری اطلاعات وکلای متخصص نموده است تا در موضوعات مختلف از جمله حقوقی، کیفری، تجاری، ثبتی و ... ، بهترین وکلا را پیش روی افرادی که به دنبال متخصصان این حوزه هستند (وکیل جویان) قرار دهد تا بدین وسیله از بروز خسارت های غیر قابل جبران جلوگیری به عمل آورد.

وکلایی که در وکیل بان ثبت نام می کنند، تنها می توانند دعاوی مرتبط با یک تخصص را انتخاب نمایند. به عبارت بهتر، وکلای وکیل بان تنها می توانند یکی از تخصص های ۲۱ گانه ای را که از سوی وکیل بان پیش بینی شده است، انتخاب نمایند. از این رو، وکیل جویان می توانند با آرامش خاطر و اطمینان از تخصص وکلای وکیل بان، به انتخاب وکیل مناسب با موضوع دعوی خود بپردازد.

علاوه بر تخصص وکیل، معیارهای دیگری چون کشور، شهر، آدرس، جنسیت، سابقۀ فعالیت (تجربه)، مرجع صدور پروانه وکالت، مدرک تحصیلی، مرحلۀ طرح دعوی و گزینه های دیگر این امکان را فراهم می آورد تا افرادی که به دنبال وکیل می گردند به راحتی بتوانند مطابق با نیازهای خود، وکیل متخصص را بیابند و با خیالی آسوده از وی مشاوره بگیرند و یا دعوی خود را به او بسپارند.

مطمئناً مشورت و بکارگیری وکلای متخصص در اموری که دارای آثار حقوقی هستند، موجب خواهد شد تا اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی ضمن شناخت حقوق و تکالیف خود، از جدل و تنش بیهوده بپرهیزند و صلح و آرامش را در سطوح مختلف جامعه برای خود به ارمغان بیاورند.

 

شما هم اگر به دنبال وکلای متخصص می گردید، وارد بخش وکیل یاب شوید.

 

با وکیل بان آینده را با آرامش پشت سر بگذارید.